Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident

Care sunt procedurile in cazul in care a accidentat un pieton pe trecere de pietoni .
Primul pas este acela de a anunta politia. Parasirea locului accidentului fara incuviintarea politiei se incadreaza la fuga de la locul accidentului chiar daca pietonul nu are nici o vatamare