avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident

Care sunt procedurile in cazul in care a accidentat un pieton pe trecere de pietoni .
Cel mai recent răspuns: Olga Tanasa , Consultant asigurari 08:20, 16 Iunie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Primul pas este acela de a anunta politia. Parasirea locului accidentului fara incuviintarea politiei se incadreaza la fuga de la locul accidentului chiar daca pietonul nu are nici o vatamare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am accidentat un pieton pe trecere tripmedia tripmedia Salut, nu stiu daca incadrez bine discutia la aceasta rubrica... dar sper sa primesc totusi un raspuns. Am accidentat astazi un pieton pe trecere, dar din ... (vezi toată discuția)
Fapta penala sau nu - am atins un om pe trecerea de pietoni VladVirvorea VladVirvorea Buna ziua! Astazi 3.03.2015 am avut un mic accident pe trecerea de pietoni. Eram pe bulevard si am vrut sa intru pe o strada secundara din dreapra la inceputul ... (vezi toată discuția)
Accident fara victime si plangere - permis retinut BogdanMagureanu BogdanMagureanu Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru situatia de mai jos: -La punerea in miscare pe trecerea de pietoni dupa acordarea prioritatii ... (vezi toată discuția)