avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate iulian1990

Activitate iulian1990

Răspuns la discuția vreau sa o dau in judecata
ma scuzati pt atatea topicuri.. nu ati inteles bine.. ia nu a dat o lista cu suspecti.. ci a dat declaratie ca eu am fost .. a spus pe la ce ore , cu cine eram .. deci ma declarat pe mine ca faptas..deci ea nu ma suspectat...
Răspuns la discuția vreau sa o dau in judecata
pai problema ar fi urm: eu ce daune morale as putea sa cer daca tot o dau in judecata.. ca asa sa umblu degeaba prin judecati fara sa catig nimic nu are rost..
cat as putea sa iau?
buna ziua.. am o mica problema..am o vecina care ma tot dispera cu politia.. cheama politia la orice ,iscare facuta de mine.. am numeroase amenzi in acesta privire..problema e urmatoarea: acum cateva zile cineva ia spart un geam... ea a chemat politia si a doua zi sa dus la politie si a facut o cerere precum ca eu cu un prieten iam spart geamurile(dar nu a fost asa) .. am cerut politistilor sa mi se ia amprentele si sa le compare cu respectivul obiect cu care a fost spart geamul..
daca se dovedeste ca nu eu am spart geamul pot sa scot ceva bani de pe urma marturiilor false impotriva mea date in declaratie? ast un rasp
am si eu o mica problema...acum cativa ani mama mea a vandut o casa si pamantul din jurul ei pe baza unui contract scris de mana...mi-au achitat jumatate de bani si trebuia ca atunci cand imi dadeau restul de bani sa le-o dea prin notariat...problema e ca ei nu au mai vrut sa imi dea restul de bani si mau dat in judecata ....intre timp mama a murit si procesul a ajuns pe numele meu...ei au trimis o cerere la judecatorie si au spus ca respectivul contract a fost luat de ape si ca nu mai pot sa dovedeasca decat prin martori ca sa facut respectivul contract... ce trebuie sa fac sa ii pot da afara....

si aici ajung la a 2-a problema.....intre timp au fost inundatiile si casa lea fost "stricata"....refacerea casei a fost facuta pe numele lor dar ei nu pot sa intre in posesia casei pana nu se dovedeste ca este a lor casa respectiva.... intrebarea mea este urm: daca eu dovedesc ca, casa respectiva este a mea de drept as putea sa iau si casa care este nou construita de primarie??? va multumesc ff mult