avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 917 soluții astăzi
Forum Activitate mayaandreea

Activitate mayaandreea

Răspuns la discuția Rol de pamant-explicatie
bunica mea(decedata) are certificat de proprietate pe o suprafata de pamant de 750 mp, dintre care 400 mp i.a dat fiului ei pe care si.a construit o casa, insa nu s.a facut un certificat de proprietate pe acea suprafata. Fiul ei sustine ca are ,,rol,, si as dori sa stiu daca, avand acest rol este proprietar al respectivului pamant. Ma intereseaza pentru dezbaterea succesorala si nu stim pe ce suprafata se va dezbate mostenirea.Multumesc
Va rog daca ma puteti ajuta cu o explicatie la ,,rol de pamant,,! Adica o persoana are ,,rol de pamant,, atunci cand am fost sa ma interesez la impozit. Si m.ar mai interesa cine il elibereaza si daca are acceasi egalitate ca si certificatul de proprietate? Multumesc
Răspuns la discuția Refuzul semnarii-mostenire
Multumesc mult
Răspuns la discuția pret teren/mp?
multumesc mult!
Răspuns la discuția pret teren/mp?
Da....Deci ni s.a oferit o suma modica fata de cat ni s.ar cuveni(de exemplu daca am vinde terenul)...de aia eram interesata de cat ajunde mp/teren
Răspuns la discuția pret teren/mp?
Oras din judetul Galati
Discuție pret teren/mp?
Stiti cumva cat mai este mp/teren intravilan, pentru zona 3?Multumesc
Răspuns la discuția Refuzul semnarii-mostenire
dar daca suntem in faza desfasurarii succesiunii la notar?....deci nu s.a deschis nici un proces deocamdata
Răspuns la discuția Refuzul semnarii-mostenire
va rog...sa.mi raspunda cineva!Multumesc
Intru-cat la deschiderea succesiunii 2 din cei 6 mostenitori am fost contrasemnarii in favoarea celei care a deschis succesiunea ( ea a oferit o suma modica din valoarea care a fost stabilita de expertiza terenului,care a fost facuta in lipsa tuturor mostenitorilor) .As dori sa stiu ce se intampla in cazul in care cele 4 persoane semneaza pt ea sh noi refuzam,(iar ca sa ajungem in instanta nu avem posibilitati materiale) acea personana va putea intra in posesia terenului sau ce se va intampla?