Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pret teren/mp?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pret teren/mp?

Stiti cumva cat mai este mp/teren intravilan, pentru zona 3?Multumesc
de unde ?
nu ati menționat ....:O
Dumneavoastră nu știți cât să cereți pentru partea care vă revine prin moștenire? Așa cum cel care vrea să rămână cu terenul v-a oferit o sumă, cu care nu sunteți de acord, puteți și dumneavoastră să cereți cât vreți. Nu văd la ce vă ajută valorile de expertiză.
Oras din judetul Galati
Da....Deci ni s.a oferit o suma modica fata de cat ni s.ar cuveni(de exemplu daca am vinde terenul)...de aia eram interesata de cat ajunde mp/teren
[ link extern ]
Asta ca să aveți un punct de plecare. Sunt valori minime estimate, prețul pieței este mai mare oricum, și sunt folosite de notarii publici pentru determinarea impozitului pe tranzacțiile imobiliare.