avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Activitate Valentinablo

Activitate Valentinablo

Buna ziua,va rog sa ma ajutati si pe mine cu o sugestie(sfat)in urmatoarea problema.
Acum 5 zile am achizitionat un parfum dintr-un magazin cu renume in vanzarea cosmeticelor si parfumurilor,din incinta magazinului Unirea in valoare de 335 ron.
Problema este ca acest parfum nu este ceea ce am platit,mai exact este un fake.Folosesc acest parfum de cativa ani si imi dau seama de diferenta de esenta,acesta nu miroase mai mult de 2 ore....tinand cont ca este un parfum cu un miros puternic si pregnant.
Am vb cu cei din magazin dar nu vor sa solutioneze problema nicicum spunandu mi ca ei imi arata dovada de la furnizor ca parfumul este original .Aceasta dovada nu este pe fiecare produs independent(adica fiecare produs in parte cu seria de pe cutie) ci pe cantitate.De unde stiu eu ca acest prod este cel original de la furnizor si pur si simplu nu din alta parte..
Cum ii pot face sa imi schimbe produsul ,daca banii inapoi nu ii mai vad.
Desi am 2 copii mici si timpul limitat le-am propus sa ma duc cu parfumul sa il incerce si ei pt a se lamuri daca problema mea este reala sau nu..Culmea raspunsul a fost ca ma inteleg dar nu au ce sa imi faca , ei au actele de la furnizor ca produsele sunt autentice.
Mi-au sugerat sa fac reclamatie la organele competente,parfumul sa fie verificat in america la producator iar eu sa suport toate cheltuielile acestui demers.
Multumesc anticipat.


Răspuns la discuția Mostenire
Multumesc tuturor pt raspunsuri.

Aceasta donatie pe numele sotiei se poate face fara a fi revocabila?
Daca s-ar face o donatie pe numele copiilor care ar fi situatia in cazul unui divort sau daca parintiI vor vrea in viitor sa vanda acest ap?
Răspuns la discuția Mostenire
Mai astept pareri.
multumesc.
Răspuns la discuția Mostenire
Multumesc pt raspunsul rapid.
Problema este ca dorim sa vindem unul din apartamente,mai exact cel cu 2 cam pt a achizitiona o alta propietate.
Daca doamne fereste se ajunge vreodata la un divort eu si copiii vom avea de pierdut in acest caz.
Ne-am gandit ca cel mai bine ar fi sa avem drepturi egale dar nu stim cum trebuie procedat in acest caz.
Discuție Mostenire
Buna ziua
Am un apartament 2 cam mostenire de la parinti dobandit inaintea casatoriei,
sotul are si el un apartament cu 3 cam primit mostenire in timpul casatoriei noastre.
Ma intereseaza ce trebuie facut ca eu si el sa avem dreptul la ambele apartamente ,mostenite.El la jumatate din al meu si eu la jumatate din al lui.
Avem impreuna 2 copii.
Multumesc anticipat