avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate CraciunM

Activitate CraciunM

Buna seara.Sunt in pragul unui divort care la prima vedere pare ca va decurge fara neintelegeri.Ambii suntem deacord cu acest pas,insa problema mea este urmatoarea: sotul nu poate veni in Romania,deoarece nu vrea sa-si piarda serviciul,iar eu sunt deacord.As dori sa stiu cat de repede poate instanta sa pronunte divortul nostru,avand in vedere ca el nu se va prezenta la infatisari,si cum se va desfasura partajul in lipsa lui.Va multumesc mult anticipat.
Multumesc frum pt sfatul dv si imi cer scuze pt dezvaluirea identitatii companiei de telefonie mobila.O seara buna si dv!
Asa ne-am gandit si noi dar instiintarea aceasta a fost facuta la data de 09.11.2010 iar termenul dat de ei este de 5zile de la instiintare:(( Ce sa facem?Multumesc.
Buna seara,am nevoie de ajutorul dv.Acum circa 10ani,sotul meu,dintr-o inconstienta si dintr-o lipsa de resposabiliate,a refuzat sa plateasca catre o companie de telefonie mobila,o suma infima de vre-o 20ron,din motiv ca,oricum el renunta la acel nr de tel iar pt suma aceea de bani,nu are ce sa-i faca:( Acum insa,dupa atatia ani,a primit prin posta un plic cu o somatie de a plati suma de aproape 1.000ron,iar in cazul neplatii recurg la proceduri judiciare si la executare silita.Am nevoie de un sfat,ce sa fca??Suntem intr-o situatie financiara atat de exasperanta,incat gandul ca trebuie sa platim aceasta suma,ori ca firma ar putea recurge la executare silita,ne termina:( Va multumesc anticipat.