avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 890 soluții astăzi
Forum Activitate vasi_timidu

Activitate vasi_timidu

Răspuns la discuția drepturi parintesti
nu suntem casatoriti......copilu are 1 an si 2 saptamani.......eu vreau sa trec copilu pe numele meu.......mama e in spania,a plecat inainte sa nasca.......la nastrere a declarat ca fata nu are tata si a facut certificat de spania......ulterior eu i-am facut certificat de ro,in care nu apar tata..
Răspuns la discuția drepturi parintesti
multumesc pentru ajutor....copilu are 1 an si 2 sap.....nu suntem casatoriti......pot dovedi ca am fost impreuna cu mama ei, pe toata perioada sarcinii.......a plecat sa nasca in spania si nu mai vrea sa se intoarca.....vreau mai exact sa ...imi recunosc copilu,sa il trec pe numele meu....
cum pot sa dovedesc ca am un copil,daca mama aplecat sa nasca in strainatate, nu sa mai intors in tara.....in certificatul copilului nu apare tata,mai grav i-am facut certificat de romania si nu am putut sa ma trec tata..........as vrea sa o aduc legal acasa pe mama si fata,sa cer paternitate......si drepturi parintesti
buna tuturor.....am primit o amenda de circulatie de la un echipaj de sectie,nu de circulatie....incerc sa explic....stateam la semafor sa virez stinga echipajul era in spatele meu,am virat pe banda din mijloc,pe banda din dreapta se lucra..echipaju fara girofar a incercat sa ma depaseasca pe partea stinga,eu eram cu autoutilitara,din fata venea masina,am vazut si am tras dreapta brusc,mi-au cazut telefoanele de pe bancheta..am oprit si echipaju, mi-am scos centura sa-mi ridic telefoanele,un politai a coborit din masina mi-a cerut actele,dupa care au intocmit proces verbal ca nu aveam centura si am vorbit la telefon.....in proces a scris ca am condus auto marca mercedes,eu am vw lt...am vrut sa mentionez la obiectii ca acestia nu m-au oprit regulamentar,nu aveau nici ei centura sau adresat cu ton ridicat vorbind la persoana 2......dnu politai a spus ca nu scrie asa ceva ...daca nu semnez el pleaca....am primit procesu acasa,lipit pe usa cu amenda 240...in proces apare si martor inventat...am doua persoane care au asistat la discutie si au spus ca ma ajuta daca fac contestatie,acestia asistiand la tot circu.......va rog sa ma ajutati sa formulez contestatia si catre cine sa o fac......multumesc