avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Activitate adina_corina

Activitate adina_corina

Răspuns la discuția ce se intampla mai departe?
m-am gandit si eu la asta dar procesul a avut loc la cluj iar eu sunt din braila si nu imi permit acest drum in momentul de fata.multumesc mult pentru sfat.orice ajuta
sotul meu lucreaza intr-o societate majoritara de stat.luna trecuta au fost anuntati ca o parte vor incetate activitatea si li s-a propus ca solutie ordonanta(sa inceteze raport de munca cu salarii compensatorii).li s-a dat deasemenea un chestionar celor care ar dori sa inceteze cm cu salarii compensatorii.acum pentru cei care au completat atunci chestionarul au venit raspunsuri ca nu se mai pot razgandi,cu toate ca nu s-a formulat nici o cerere de incetare a cm in aceste conditii,si daca nu vor sa plece,s-au razgandit vor trebui sa actioneze in instanta societatea.e posibil?
Buna ziua! In urma cu ceva timp a avut loc un accident rutier in urma caruia tatal meu a decedat.A urmat un proces lung si costisitor care s-a sfarsit luna aceasta ,pe 3, prin pronuntarea SENTINTEI JUDECATORESTI. In urma sentintei s-a dat un termen de 10 zile de recurs. Acele 10 zile au trecut si nu am primit nici un act prin care sa fiu informata ca vreuna din parti ar fi facut recurs-mentionez ca in proces au fost implicate 3 parti eu fiind parte civila in proces ca fiica a defunctului-si nici un alt act prin care urmeaza sa aflu ce se va intampla mai departe. Daca cineva ma poate lamuri as fi recunoscatoare. Multumesc anticipat!