avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1254 soluții astăzi
Forum Activitate liliana84

Activitate liliana84

Va multumesc


Buna ziua avem o casa cu ipoteca si alte credite. As dori sa stiu daca in urma divortului el doreste sa ramana cu casa pe mine ma poate sterge de la banca ca si coplatitor.
Răspuns la discuția accident rutier
Va multumesc!!!
O seara buna in continuare
Răspuns la discuția accident rutier
Va multumesc.Daca la urmatorul proces se da o sentinta cu executare se poate face recurs nu este definitiva nu?ma scuzati pt dublarea mesajului dar sant noua pe forum si nu am stiut
Răspuns la discuția accident rutier
Va multumesc pentru raspuns.cheltuielile de judecata trebuiesc platite intr-o transa sau se pot plati in mai multe?
Răspuns la discuția accident rutier
Buna seara,va multumesc pentru raspuns.Imi spuneati ca nu credeti ca se va schimba pedeapsa dar totusi exista vreo posibilitate de a se schimba si a face inchisoare?tin sa precizez ca nu a mai avut antecedente penale.
Va multumesc
Discuție accident rutier
Buna seara
Sotul meu a avut un accident rutier anul trecut soldat cu moartea unui om si distrugerea partiala a unui gard.Ne-am inteles cu partile vatamate si dupa un an neau chemat la proces.dupa 2 procese sa dat sentinta de 1 an si 9 luni cu suspendare si 3 ani si 9 luni cum ca nu mai are voie sa faca nimic ca intra la puscarie.dupa sentinta ni sa spus sa ne interesam la o saptamana sa vedem daca ataca parchetul sentinta si la atacat.intrebarea mea este de ce a atacat parchetul sentinta si care pot fi consecintele.Sotul meu nu a consumat alcool.Va multumesc anticipat si astept raspunsurile dumneavoastra