avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Activitate popagabi

Activitate popagabi

Răspuns la discuția informatii uzucapiune
nu am platit impozit pe acest teren,si stiu ca este un impediment,stiu ca a fost o perioada pana in 89,cand se putea plati,dar cand m-am interesat si am vrut sa platesc,nu a mai fost posibil.cu siguranta nimeni altcineva nu a platit impozitul.
Multumesc pentru interes si tinem legatura.
Buna ziua,
doresc sa deschid un proces de uzucapiune pe un teren (nu prea mare)vecin casei mele ce il ingrijesc de peste 30 de ani,si am nevoie de o informatie,si anume:terenul nefiind revendicat,nu se cunoaste nici un proprietar,nu stiu pe cine sa numesc ca parat,sau unde as putea afla cine rezulta ca ultim proprietar pe acel teren.De la birourile primariei am reusit sa aflu doar ca nu este revendicat,iar la administratia fiscala de unde apartin cu domiciliul (cat si terenul in speta),mi sa eliberat un document din care ma informau doar ca nu figurez in analele respective.Revenind pentru alte informatii mai clare,in care incercam sa le explic ce aveam nevoie in realitate,mi sa spus ca acel document-ISTORIC de ROL-se poate elibera numai proprietarilor/mostenitori,etc..Cine ma poate consilia si eventual sa se angajeze in astfel de proces,rog a ma contacta.
multumesc anticipat pentru orice informatie sau sfat din partea celor ce ma pot ajuta!
buna seara,
doresc sa deschid un proces de uzucapiune pe un teren vecin casei mele ce il ingrijesc de peste 30 de ani,si am nevoie de o informatie,si anume:terenul nefiind revendicat,nu se cunoaste nici un proprietar,nu stiu pe cine sa numesc ca parat,sau unde as putea afla cine rezulta ca ultim proprietar pe acel teren.De la birourile primariei am reusit sa aflu doar ca nu este revendicat,iar la administratia fiscala de unde apartin cu domiciliul (cat si terenul in speta),mi sa eliberat un document din care ma informau doar ca nu figurez in analele respective.Revenind pentru alte informatii mai clare,in care incercam sa le explic ce aveam nevoie in realitate,mi sa spus ca acel document-ISTORIC de ROL-se poate elibera numai proprietarilor/mostenitori,etc..
multumesc anticipat pentru informatii celor ce ma pot ajuta!