avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 699 soluții astăzi
Forum Activitate bgdncrst

Activitate bgdncrst

Multumesc mult pentru raspunsuri!
Buna seara! Locuiesc la parter intr-un bloc si in spatele blocului sub geamul meu sunt aprox. 40m2 de spatiu nefolositi. Daca stie cineva ce formalitati ar trebui indeplinite pentru concesionarea acestui spatiu si cam cat ar putea sa coste anual, as fi recunoscator pentru niste amanunte. Pe viitor s-ar putea construi si o extindere?
Multumesc anticipat.
Buna seara! Am si eu un mare OFF de spus in calitate de locatar al unui bloc din Focsani. De cand a inceput sezonul rece scumpa noatra regie locala de termoficare se tot joaca cu robinetele de apa calda si caldura si cam odata la saptamana ne mai lasa o zi sau doua fara aceste servicii elementare in secolul in care traim.
Intrebarea mea este urmatoarea: Pe cine pot trage la raspundere (si la ce organ competent) pentru lipsa de conditii din apartament, pentru faptul ca mi se umplu peretii de condens cand ei nu dau caldura, poate ma imbolnavesc si de plamani (Doamne fereste!)?
In ceea ce-i priveste pe domnii de la ENET e simplu...n-ai platit --> penalizari, dat in judecata, vandut apartament...dar eu ca platesc facturile la zi si nu beneficiez de servicii pe cine penalizez?
Scuze pentru lungimea textului, dar m-au adus la disperare!
Multumesc anticipat!