avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Activitate Laura Visan

Activitate Laura Visan

Discuție Somaj
Buna seara,
Am de pregatit un dosar pentru somaj si din cate am inteles imi trebuie la acest dosar si o adeverinta de la Administratia Financiara ( pentru somaj), iar eu chiar nu pot intelege de unde se poate elibera o astfel de adeverinta ( tin sa precizez ca sunt insarcinata in luna 9-a si imi este foarte greu sa dau crezare tuturor)!?
eu locuiesc in sectorul 3 si va rog fumos daca puteti sa ma indrumati unde trebuie sa ma adresez ?
Va multumesc
Răspuns la discuția Somajul in cazul gravidelor
Va multumesc din suflet pentru rapiditatea raspunsului.
Buna ziua,
Am si o problema legata de actualul meu loc de munca. Ca sa fiu mai explicita, sunt insarcinata in 8luni si jumatate, iar sefii mei m-au chemat sa ma instiinteze ca s-a gasit un potential cumparator al afacerii, drept urmare (ca eu sa nu fiu pusa pe drumuri voi fi nevoita) sa accept intrarea in somaj cu data de 13 dec 2010, in conditiile care data probabila a nasterii este 16 ian 2011.
Intrebarea mea este cum ma afecteaza pe mine acest somaj (in cazul indemnizatiei, a celor doi ani de stat acasa, ce va figura in cartea de munca in aceasta perioada, somaj sau concediu prenatal.
Va rog frumos, daca se poate sa ma lamuriti si pe mine cu aceasta problema
pentru ca nu stiu daca sa am incredere in dansii(sefii mei).
Va multumesc.