avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate louisdayana

Activitate louisdayana

Discuție Divort/Copii
Buna ziua ,
Ma aflu in strainatate , mai exact in Belgia . Sunt divortat de cativa ani si tot am probleme cu fosta sotie(Si ea e tot in Belgia) . De curand am avut o mica discutie iar acum nu ma lasa sa vad copilul . A inchis telefonul baiatului de 9 ani si ea nu mi raspunde deloc.
Nu as vrea sa fac pe cocosul sa ajung sa ma cert in fata blocului si banuiesc ca , daca apelez la Politie poate afecta starea de spirit a copilului .
Fiul meu nu are nici o legatura , ne vedem cat putem de des iar relatia noastra nu este afectata deloc din pricina divortului.
Multumesc anticipat !
Va multumesc Domnul Catalin .
Nu vreau atac ,,caci nu rezolv nimic ,,,numai ca sincer ,, imi este rusine ca aceasta femeie sa-mi poarta numele meu si al copilului desi va ramane la ea ca asa gandeste legea din Romania !
In caz ca , am nevoie de un avocat ? Pot contacta din Italia in Romania ,,,sau sa fiu prezent ?:|Sau de ce nu pe dumneavoastra sau alt avocat daca stiti ,,divort ?
Sa va explic , prima a fost pe sase ,,,si am spus ca sunt de acord ,,,,dar ,,,ne-a mai chemat pe 18 mai ,,,de ce ,,nu stiu ....nu vreau sa nu divortez ,,,numai sa nu o mai las cu numele meu ,,,si multe altele ! :)
[EDITAT]a doua vine ,,este pe 18 mai [EDITAT]
Pe scurt , am avut prima ''sedinta'' de divort acum pe 6 aprilie ,,,si din nefericire ,,,,spun nefericire ca sunt prea bun pentru o femeie ce ma distrus intr-utotul !
Pacat ca abia la 31 de ani mi-am dat seama ca femeia te distruge ,,si nu rapid ,,,incet , lent ,,,pana ajungi depresiv !
Deci ,,am dat acceptul pe 6 ,,am lasat-o cu tot ,,copilul care -l doresc mai mult decat ziua de mine ,,,masina ,,,tot ,,asta ca vreau fericirea ei ,,nu stres ,,,,dar ,,,am aflat cu stupoare ca defapt se desparte de mine pentru altul ,,,,
Intrebare ,,,dupa ce la prima ''sedinta' in tribunakl ,,,am spus ca sunt de acord cu divortul ,,,cu numele, ,,cu divort prin acord ,,culpa comuna ,,,,e legal ,,,normal sa ma razgandesc la a doua ? Spunand ca am aflat de ce facce ? ...Sau nu ma baga nimeni in seama ! :|
In primul and va multumesc pentru interesul acordat .

In primul rand ma intereseaza daca pot aduce dovezi in instanta cum ca ea practica prostitutie pe internet (site-uri , poze ,etc) si daca conteaza asta intr-un proces de divort respectiv custodia copilului !
Mentionez a de foarte multe ori am incercat sa trec peste ,,i'am si spus ca-mi cer eu iertare numai ca sa crestem copilul impreuna .
Dar, ea sustine ca nu greseste cu nimic , si ca , faptul ca produce bani din internet ajuta la cresterea lui
Eu spunandu'i ca nu da o crestere buna , imi raspunde ca , copilul nu stie este prea mic
Desi eu ii trimit bani regulat , ea se poarta astfel de ceva timp si nu vrea sa inceteze !
Va multumesc !
Buna ziua !
Sunt casatorit de vreo sase ani si am un copilash de trei anishori !
Din nefericire situatia nu mai merge ,,,nu mai vrea sotia ,,, simte ca eu sunt in plus su nu ma mai iubeste !
Sunt plecat din tara de cateva luni si e din ce in ce mai rau ,chiar daca imi dau sikinta sa repar nu vrea ,,,,,,,,
Vrea sa bagam divortul dar asa vrea sa-mi iau copilul ,,,,
Credeti ca pot sa-l obtin , am vreo sansa ,,,mentionez cu rusine ca ea se ocupa de webchat pe internet si din nefereicire ma si inselat ,,,,am vreo sansa sa ma duc cu probe in instanta si sa demonstrez ca este o mama denaturata ?

Va multumesc anticipat ! :sorry: