Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divortul , un stres prin care treci cu sau fara voia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divortul , un stres prin care treci cu sau fara voia ta atunci cand nu-ti alegi bine persoana !

Pe scurt , am avut prima ''sedinta'' de divort acum pe 6 aprilie ,,,si din nefericire ,,,,spun nefericire ca sunt prea bun pentru o femeie ce ma distrus intr-utotul !
Pacat ca abia la 31 de ani mi-am dat seama ca femeia te distruge ,,si nu rapid ,,,incet , lent ,,,pana ajungi depresiv !
Deci ,,am dat acceptul pe 6 ,,am lasat-o cu tot ,,copilul care -l doresc mai mult decat ziua de mine ,,,masina ,,,tot ,,asta ca vreau fericirea ei ,,nu stres ,,,,dar ,,,am aflat cu stupoare ca defapt se desparte de mine pentru altul ,,,,
Intrebare ,,,dupa ce la prima ''sedinta' in tribunakl ,,,am spus ca sunt de acord cu divortul ,,,cu numele, ,,cu divort prin acord ,,culpa comuna ,,,,e legal ,,,normal sa ma razgandesc la a doua ? Spunand ca am aflat de ce facce ? ...Sau nu ma baga nimeni in seama ! :|
buna ziua
mai exista o a doua sedinta ?????dupa cum spuneti ca ati fost deacord cu totul eu cred ca s-a pronuntat deja instanta pe un divort pe culpa comuna ....
av daniela
[EDITAT]a doua vine ,,este pe 18 mai [EDITAT]
ContSters20980, utilizator
Sa va explic , prima a fost pe sase ,,,si am spus ca sunt de acord ,,,,dar ,,,ne-a mai chemat pe 18 mai ,,,de ce ,,nu stiu ....nu vreau sa nu divortez ,,,numai sa nu o mai las cu numele meu ,,,si multe altele ! :)
aveti posibilitatea sa solicitatati respingerea cererii cu privire la pastrarea numelui comun avut in timpul casatoriei si revenirea la numele purtat anterior casatoriei. exista si o cale de atac daca solicitarea va este respinsa. din cite am observat, la loterie se cistiga mai lesne ca in viata... rabdare si... rabdare va doresc!
Va multumesc Domnul Catalin .
Nu vreau atac ,,caci nu rezolv nimic ,,,numai ca sincer ,, imi este rusine ca aceasta femeie sa-mi poarta numele meu si al copilului desi va ramane la ea ca asa gandeste legea din Romania !
In caz ca , am nevoie de un avocat ? Pot contacta din Italia in Romania ,,,sau sa fiu prezent ?:|Sau de ce nu pe dumneavoastra sau alt avocat daca stiti ,,divort ?