avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate danieluno

Activitate danieluno

Răspuns la discuția Repartizare cheltuieli comune
avem asociatie...ca doar ei m au pus la plata
am primit o amenda de la politia comunitara pentru parcare neregulamentara.....in zona unde am oprit nu am nici un indicator care sa ma impiedice sa opresc.in procesul verbal trimis acasa prin posta se specifica ,ca e o hotarare a consiliului local..si ca am oprit in dreptul unei porti mai tot timpul incuiata
Răspuns la discuția Repartizare cheltuieli comune
trebuie sa platesc... ca e prorietate comuna :O folosita doar de respectivul de la etajul 4. pai cat e de comuna daca in sarpanta aia si a depozitat tot felul de obiecte incuiate cu lacat iar cheia e doar la el?????????#-o
Răspuns la discuția cheltuieli comune la reparatii
dar daca cel de la ultimul etaj se foloseste de sarpanta depozitand diferite lucruri ? numai el are cheia de la pod?
asociatia de proprietari ma pune la plata sumei de 100 lei la alte cheltuieli.Motivul fiid acela ca s au montat doua burlane de scurgere a apei de ploaie de la etajul 4 pana la parter.Mentionez ca locuiesc la etajul 3 iar in podul blocului are acces doar cel de la etajul 4 depozitandu si diverse lucruri.Aceeasi suma li s au trecut si vecinilor de parter 1 si 2...blocul cand a fost construi nu a avut acoperis