Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Repartizare cheltuieli comune
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Repartizare cheltuieli comune

asociatia de proprietari ma pune la plata sumei de 100 lei la alte cheltuieli.Motivul fiid acela ca s au montat doua burlane de scurgere a apei de ploaie de la etajul 4 pana la parter.Mentionez ca locuiesc la etajul 3 iar in podul blocului are acces doar cel de la etajul 4 depozitandu si diverse lucruri.Aceeasi suma li s au trecut si vecinilor de parter 1 si 2...blocul cand a fost construi nu a avut acoperis
Si doriti sa stiti daca trebuie sa platiti sau nu?
Da, trebuie sa platiti intrucat acea lucrare este pentru proprietatea comuna.
trebuie sa platesc... ca e prorietate comuna :O folosita doar de respectivul de la etajul 4. pai cat e de comuna daca in sarpanta aia si a depozitat tot felul de obiecte incuiate cu lacat iar cheia e doar la el?????????#-o
Dar asociatie de proprietari aveti?
avem asociatie...ca doar ei m au pus la plata
Atunci faceti o solicitare scrisa catre conducerea asociatiei sa va puna la dispozitie o portiune din pod pentru ca aveti dreptul la folosinta in acel pod.