avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Activitate fscridon

Activitate fscridon

Multumesc mult pentru sfat.
Multumesc mult pentru raspuns, dar as fi avut nevoie sa stiu de la ce institutie anume trebuie sa obtin avizele/autorizatiile. Sau trebuie sa merg la fiecare in parte si ei ma lamuresc daca am nevoie de avizul lor sau ? Cel putin pentru magazin de haine nu cred ca am nevoie de aviz de la Sanepid pentru ca nu are legatura cu alimentatia publica.
Multumesc.
Buna ziua,

Am nevoie de un sfat competent cu privire la deschiderea unui punct de lucru. Am frunzarit internetul si am gasit mai multe pareri si nu stiu exact cum stau lucrurile. In fond vreau sa deschid un punct de lucru pentru comercializarea de haine second hand si as vrea sa stiu daca in afara de actele obtinute de la ORC si primaria de care apartin mai trebuie sa obtin si alte avize/autorizatii de la alte institutii (ex. mediu, pompieri, etc.). N as vrea sa ma trezesc cu un control si sa ma umple de amenzi ca mi lipsesc anumite documente.
Multumesc mult pentru ajutor

Florin Scridon
Multumesc mult pt ajutor
Scuze pt mesaj asa de intarziat :D
Buna ziua,
Ma poate lamuri cineva in legatura cu o problema; care este numarul minim de angajati pe care ii are o societate comerciala care implica obligativitatea de a incheia un contract colectiv de munca la nivel national
Buna ziua,
Va rog sa ma indrumati prin stufosul cod fiscal unde as putea sa gasesc toate informatiile necesare in vederea comercializarii si intermedierii produselor petroliere mai exact motorinei. Ma intereseaza si ce autorizatii trebuiesc obtinute pentru a fi in legalitate. Multumesc pentru sprijin