avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate elvira,cristina

Activitate elvira,cristina

Va multumesc mult de raspuns imi este de mare ajutor.
Daca sa poate cu cat mai mult poate cu atat ma pot lamuri mai bine...
Da vorbesc de coduri penale...
Da. Va multumesc de raspuns.
Astept si altele.
As dori sa stiu ce insemna 522/ art 393/394 nu stiu daca l-am scris bine.
Dar ajutati-ma cu un raspuns.
Va multumesc mult de raspunsu.
As dori sa ma ajuta-ti cu codul acesta. Si sa stiu ce inseamna 202/25oct. 2010
Ajutatima.. Astept raspunsurle dumnevoastra!!!
Va multumesc!!
Răspuns la discuția Vreu sa divortez!!!
Va multumesc pentru raspunsuri. An nou fericit!!!
Sunt o mama in varsta de 36 de ani si am o fiica de 15 ani. Sunt casatorita de 16 ani cu sotul meu. La varsta de 7 ani a ficei mele m-am desparit de sotul meu, dar nu am divortat pentru ca nu am avut banii pentru a putea divorta, iar tatal ei nu vroia si nu vrea nici acum sa divorteze. Fiica a ramas cu mine, doar mergea la tatal sau sfarsiturile de saptamana si vacantele. Si-a continuat studiile in judet unde mi-am gasit de lucru pentru ca sai ofer o viata mai buna. Cand fiica mea a inplinit 9 ani am decis sa plec in Spania cu sora mea si fiica mea a ramas cu bunicii ei. Am vrut sa o duc cu mine dar tatal ei nu a lasato. M-am intors dupa un an si am ramas cu ea pana la varta de 11ani. M-am intors in Spania cu fiica mea pentru ca tatal sau a semnta. A continuant sudiile in Spania. A comunicat si comunica cu tatal sau prin telefon. Sa reintors in Romania dupa 3ani. In vacanta doar 3 saptamani. Si-a vizitat tatal. Mi-a facuta o imputernicire pentru ca sa o scot din tara. Continua studiile aici in Spania pot sa dovedesc ca de cand m-am despartit de el fiica mea sta cu mine si nu mi-a platit si nu-mi plateste nimic.
Si intrebarile mele ar fi:
-As dori sa divortez in 2011 si cat dureaza divortul?
-Cum pot sa-mi castig custodia fetei? Si cat dureaza ?
-Trebuie sa fie fiica mea in tara pentru preocesul de custodie?
-Este complicat un proces de divort?
-Intra ceva legi de divort in 2011?
Va multumesc. Astept raspunsurii!!! Nu doresc de moment sa dicut cu un avocat doar vreau raspunsurii petru a sti ce sa fac!!
Răspuns la discuția EXTRADAREA!¡¡!!
El se afla in Romania in Bucuresti exact cum am mai spus si in text. A fost extradat acum 20 sau 21 de zile. Iar Audiencia Nacional din Spania ia garantizat ca va avea un proces in Romania. Are acte ca sa demonstreze ca ii e garantizat un proces.
Răspuns la discuția EXTRADAREA!¡¡!!
stiu ca a achitat suma. Am lucrat impreuna ca sa faca banii ca sa trimita. Va multumesc de raspuns.