avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters184539

Activitate ContSters184539

daca are o suprafata de pamant? se poate ca mama sa o mosteneasca si sa nu mai imi atace donatia?
precum am spus mai sus eu am testament facut de bunica si tot ea a facut si contract de intretinere dupa ce m-am casatorit , am ceva dificultati cu ea si sotul acum, care este valabil testamantul sau contractul? sau mai are valabilitate testamentul in cazul unui divort? bunica vrea sa rezilieze contractul pt a-mi lasa numai mie, ea mai are o fata care este mama mea si ea are doi copii
va multumesc pt ajutor
va multumesc pentru raspuns !
dar daca in acest moment, eu patesc ceva, am probleme de sanatate, casa ii ramane sotului, el trebuie sa duca la indeplinire conditiile din contract? dar nu exista nicio modalitate pt. ca eu sa pot primi casa de la bunica fara sa mai includ sotul sau mama?
bunica are o fata, mama mea , dar eu am testament de 14 ani, si ma intreb daca contractul de intretinerer facut de mine si de sot cu bunica in 2009 poate fi reziliat de mine sau de bunica, care este procedura. oricum bunica ar vrea sa imi faca contract de donatie numai mie, sa nu fie sotul sau mama sa ma incurce , ce ar trebui sa fac? care este procedura? va multumesc
:D
buna ziua
am incheiat un contract de ontretinere cu bunica in 2009, am avut si testament facut tot de ea, dar in 2009 am fost casatorita, bunica vrea sa rezilieze contractul din cauza sotului, ea vrea sa faca un coantract de donatie numai cu mine , ce ar trebui sa fac?
va multumesc anticipat