avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandru-Gabriel

Activitate Alexandru-Gabriel

@deea121 - nu ai revenit cu nici o noutate....deci...se poate sau nu ai gasit inca ?
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
strain
Răspuns la discuția Sunt santajata , ce fac?
Poti face o plangere penala la politie
Iti garantez ca " prietenul " va fi linistit.
Răspuns la discuția Recunoastere copil
Art. 58 alin. 1 C. fam. prevede, în aceeasi termeni - ca si art. 49 C. fam., privitor la contestarea recunoasterii maternitatii -, ca "recunoasterea care nu corespunde adevarului poate fi contestata de orice persoana interesata", deci, si de însusi autorul recunoasterii. Cele aratate cu referire la contestarea maternitatii sunt deopotriva valabile, mutatis mutandis, si în ce priveste contestarea paternitatii.
Sper doar sa nu ai dosarul la "USH",acolo sunt ceva probleme ...in rest mult succes!!!
Răspuns la discuția Plantele \"Vesele\"
Si la Cronica Neagra - atribuita orasului meu natal , in fiecare zi notez si numar cate evenimente au fost inregistrate la spital unde ,apar din ce in ce mai des cazuri, unde elevii consuma etnobotanice.
Din acele subiecte mediatizate, mai aflu ca a fost propus scoaterea "cornuletului si laptelui".

Acum meditez si ma intreb : -= Au inlocuit cu etnobotanice =- ?
Răspuns la discuția Demisia la romani
Am doar cateva chestii de punctat si acestea sunt:
Daca ne aducem bine aminte de orele de istorie din scoala generala cand profesorul povestea despre ocupatia otomana si nu numai.
Fratilor!!!X-( noi am platiti tribut turcilor ani de zile sa nu vina peste noi deci am fost furati.:hammer:
Mai spre zilele noastre am stat la mana rusilor unde plecau vagoane de bunuri deci pana la urma Poporul Roman a fost furat de cand se stie.#-o
Si saracul " Roman " face ce a fost invatzat.
Impins de saracie si de greutati , saracu roman "o face de oaie" si nu isi da seama sa se mai opreasca sau de limite.:hammer:
In Germania ,in Heilbronn , la o cafea discutand cu prietenii de acolo, aud si despre porecla noastra : -= tiganis rumenis tzantzarap=-.( anul trecut prin toamna)
In Portugalia ,Lisabona, pe 03.01.2011,intru la un bar sa imi cumpar tigari si vad la tv despre romanii de acolo , care traiesc din cersit .Portughezii i-au strans si le-au oferit o masa de Craciun si Anul nou.
Sincer , toata lumea din acel bufet discutau pe acest subiect ,dar nu am reusit sa ii inteleg.
As putea continua acest subiect si cu astfel de exemple adunate din numeroasele mele calatorii
Sunt mandru de Romania ,dar nu si de poporul ei.
Succes si bravo pt curajul tau.
=D>
Răspuns la discuția Plantele \"Vesele\"
Tanara(14 ani) sechestrata intr-un apartament sa faca videochat pentru etnobotanice.Politia descopera si i-a masuri la sesizarile mamei copilului.

etnobotanice sau "Florile Copilariei" ?

Pasind cu privirea peste o alta pagina a suferintei, descopar ca o eleva olimpica la Limba si literatura romana , a incercat o tigara "tratata"cu un pliculet cumparat de la o doamna.

Pareri?
Răspuns la discuția Plantele \"Vesele\"
EXCLUSIV/ Mărturii din iadul fumurilor legale: „Furam de la părinţi pentru a-mi cumpăra etnobotanice“


Pareri?