avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1446 soluții astăzi
Forum Activitate cornel878

Activitate cornel878

cu respect am o problema la care sper sa ma puteti ajuta:in anul 2006am avut o relatie de concubinaj in urma caruia a rezultat o fetita care acum are virsta de 3anu si 6 luni,la numita data a naseri copilului eu nu am putut fi prezent pt ami recunoaste fetita deoarece ma aflam incarcerat intrun pnt spaniol unde am ispasit 3 ani,dupa eliberarea mea am continuat relatia perioada de un an de zile dupa care am ajuns sa ne despartim iar fetita noastra se afla in posesia ei concubina avind toate drepturile.in acest caz eu doresc sa ma sfatuiti ce cai trebuie sa urmez pt ami putea intra in drepturile de tata si cu cine trebui sa ma consult pt ami obtine aceste drepturi,in tot acest timp nu miam putut vedea fetita lucru care pe zi ce trece ami este tot mai greu. an speranta ca dumneavoastra ami veti da un respuns cat mai curand posibil .....va multumesc anticipat...cu respect cornel
ma aflu intro situatie critica:sunt casatorita de 25 de ani,dintre care reiese 2copii den casatoria sotului anterioara,pe pat de moarte sotul meu a facut cu una din fete un act notarial care nu stiu ce contine si as dori sa stiu daca orece act notarial se poate ataca,va rog sami dati detali ce act nu poate fi atacat inafara de actul vinzare cumparare.cu deosebit respect va multumesc.