avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1926 soluții astăzi
Forum Activitate danchi

Activitate danchi

din pacate viata la bloc constituie traiul la comun iar un singur nesimtit poate, prin indiferenta/nepasarea celorlati, sa reduca la tacere actiunile de bun simt; uneori la nesimtire trebuie sa raspunzi cu acceasi moneda iar daca tot nu se rezolva va propun sa faceti un simplu exercitiu, pe care l-am aplicat o singura data la blocul meu: intocmiti o lista de plata cu zero persoane ptr. o luna intreaga, iar efectele se vor vedea imediat cand asociatia nu va avea cu ce sa plateasca salubrizarea, energia electrica de la ascensor si consumul de gaz (daca n-aveti centrala) Noi am rezolvat atunci aceasta problema. Dar mai nou, intr-adevar s-au inmultit nesimtitii, ca mucegaiul pe perete, iar ceilalti se fac ca nu vad; exact ca in viata reala: vrem sa traim ca afara dar aruncam gunoiul menajer pe fereastra. In concluzie: fapta acelui nesimtit merita pedepsita cu o amenda, dar sistemul care acopera acea fapta ce merita!!?? cartea de imobil o fi completata la zi!? dupa Legea 196/2018 aceasta este in sarcina exclusiva a presedintelui; deocamdata atat.............. pe curand
cum procedati in caz de forta majora daca coloana de apa calda, ce trece prin apart. unui proprietar plecat din tara, trebuie inlocuita pentru ca restul proprietarilor, de pe aceeasi coloana, sa beneficieze de apa calda?
in ex. dat de dvs. cu tichetele de masa : cum veti calcula fisa fiscala 210 pe anul 2010 (ptr. impozitul pe aceste tichete) deoarece conform softului oficial downloadat nu exista rubrica suplimentara de deduceri in afara celor ptr. contributiile sociale?
multumesc anticipat.