avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate Nastase Cristina

Activitate Nastase Cristina

Discuție executare
Buna ziua, o intrebare mi sa blocat contul de salariu , ne fiind instintat la unitatea la care lucrez cu poprire pe salariu ci cu blocarea contului direct, am fost la banca si mi sa comunicat ca un executor judecatoresc m ia pus poprire direct pe cont ,mi sa calculat de catre banca 30% sa se duca bani direct in contul executorului, si restul sumei mi sa deblocat. Va intreb banca are voie sa imi calculeze suma ce ii revine executorului si de ce nu a trimis angajotorului, pt. poprire ? ce solutie imi dati pt. a rezolva cazul ca mai am si alte banci neplatite , cu executare, si daca se va putea sa fac un cumul pt. toate bancile pe salariu ? as putea sa ma prea o firma de recuperare cu toate bancile neachitate pt. preluare cum ma puteti sfatui ?
Răspuns la discuția Cine ma poate ajuta
Clienti respectivi sunt din prestari servici cheltuieli spitalizare ,cf.accidentelor si agresiunilor ,nu lucram cu TVA,deci fiind foarte multi s au somat clienti respectivi si s au predat cu adresa oficiului juridic pt. a lua masuri ei la rindul lor i au somat , sunt foare foarte multi am la baza referat ca se scot si se duc in afara bilantului , dar am mai scos si doar cu adresa care am trimiso la oficiul juridic nu stiu ce sa le mai fac ? si deasta intreb daca operatiunea e bine am scazut bine cu adresa oficiala catre oficiul juridic am am grasit ? dar pt. viitor cum ma sfatuiti?
Răspuns la discuția Cine ma poate ajuta
Asa sa hotarit sa se scada clenti care nu sa constituit provizioane acestea fiind trecuti ani in sir ca clienti in litigiu dar nu am avut nimic de la compartimentul oficiul juridic noi i am somat si i am dat cu adresa oficiala la oficiul juridic , acum sa hotarit ca sa ii stornam si sa ii ducem in afara bilantului 8034 sa ii urmarim in continoare deastea va intreb ca mi sa comunicat sa fac operatiunea : 411.81=708.14 cu suma in rosu din ani in curs si 411.81=117.10 din ani precedenti , sper sa imi dati un raspuns bun e bine ?
Trebuie sa stornezi din clenti si sa ii duc in afara bilantului sunt clienti si din ani precdenti ii pot scate prin 117 ??? s au prin 121 . i am scazut prin 117 cei din ani precedenti si cei ce sunt din ani recenti am scazut veniturile e bine afectez cu ceva