Forum Discuţii juridice Executare silită executare
Discuție deschisă în Executare silită

executare

Buna ziua, o intrebare mi sa blocat contul de salariu , ne fiind instintat la unitatea la care lucrez cu poprire pe salariu ci cu blocarea contului direct, am fost la banca si mi sa comunicat ca un executor judecatoresc m ia pus poprire direct pe cont ,mi sa calculat de catre banca 30% sa se duca bani direct in contul executorului, si restul sumei mi sa deblocat. Va intreb banca are voie sa imi calculeze suma ce ii revine executorului si de ce nu a trimis angajotorului, pt. poprire ? ce solutie imi dati pt. a rezolva cazul ca mai am si alte banci neplatite , cu executare, si daca se va putea sa fac un cumul pt. toate bancile pe salariu ? as putea sa ma prea o firma de recuperare cu toate bancile neachitate pt. preluare cum ma puteti sfatui ?
Daca apreciati ca detineti motive intemeiate puteti formula contestatie la executare