avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1778 soluții astăzi
Forum Activitate prietencutine

Activitate prietencutine

de semnat l-am semnat. in masina am avut doua cliente, am sa vad cum iau legatura cu ele, dar nu cred ca o sa vrea sa vina ca martori.
Imi cer scuze. Link-ul de mai sus nu mai merge, nu stiu de ce. Cel bun este: [ link extern ]
Multumesc carmenmur ! Alte pareri ?!
Video cu fapta in sine: [ link extern ]
In primul rand buna dimineata,
Ieri seara un echipaj de politie care se deplasa pe contra sens ma oprit ca am depasit un autovehicul pe linia continua. Acel autovehicul era stationat, fiind doar o banda pe sens (pe sensul meu de mers) a trebuit sa calc linia continua cu autovehiculul meu, la 5-7 metri mai in fata fiind oprit de echipajul de politie si primind amenda pentru depasire pe linie continua. Bineinteles cu permisul de conducere suspendat pe 30 de zile. Ce se intampla... eu am camera de supraveghere in masina si sa filmat totul. Am sa vin cu un video sa vedeti despre ce e vorba mai concret. Ce credeti, daca contest procesul verbal pot castiga anularea amenzii si anularea retinerii permisului ?!
Multumesc pentru raspunsul promt. Aveti idee, celor de la casco pot sa le cer regie proprie, in loc sa imi repare masina intr-un service? tinand cont ca se face si regres catre rca-ul vinovatului. Eu cred ca as putea sa le cer regie proprie fara vre-o piedica.
Buna dimineata in primul rand, vreau sa aud si eu parerea unor oameni competenti. Ieri am avut un accident, un domn nu a acordat prioritate acrosand o masina iar aceasta intrand in autoturismul meu. Am fost la politie, am facut toate actele, tot-tot ce trebuia. Acum vin si va intreb, RCA-ul vinovatului este la EUROINS, iar eu am si CASCO la BRC, ce ma sfatuiti ?! Sa deschid dosar de dauna prin casco cu regres la RCA-ul vinovatului ?! Ori sa imi repar masina pe RCA ?! Astept sugestiile si parerile dumneavoastra. Mitrea Florin.