avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Activitate p_emanuel

Activitate p_emanuel

Saru'mana,multumesc pentru raspuns,o zi de vis si-un wekeend pe masura
Saru'mana, multumesc pentru raspuns. Pasii legali i-am urmat dar banca nu se grabeste sa emita nici un act care sa faca dovada,cand sun vorbesc cu un alt operator si-mi spun lucruri "trasnite" :nu-i datoria lor de a emite o adeverinta din care sa reiasa ca nu mai am nimic de plata sa iau legatura cu executorul judecatoresc etc..Bani sunt opriti in continuare iar pentru ai recupera trebuie sa-i dau in judecata .O zi buna.
Am poprire pe salariu la locul de munca iar Banca imi tine contul blocat.Am sunat la societatea creditoare si mi-a comunicat ca nu mai am de plata nimic dar nu mi-au trimis nici un act iar poprirea merge in continuare.Mentionez ca am fost executat silit fara a ma chema in instanta pentru a face dovada ilegalitatii sumei de bani restante.Bani opresti sunt din cauza unei cereri de emitere a unui card de credit,fara a semna un contract cu sc creditoare .Cand am achitat toata suma de plata mi-a venit restanta de 4000 roni.Va multumesc anticipat#-o

[editat numele societatilor implicate]
Salut,asa am patit si eu cu EFG.Dupa ce am achitat ratele imi trimit ca mai am de plata 3000 ron.Am formulat catre ei o cerere a extrasului de cont si depunerile si m-au aruncat in biroul de creditare.Dupa mai multe telefoane primite cu nr.necunoscut aflu ca am avut extrageri din cont cand nu am fost in tara.Invocand legea nr.193/2000
despre "contractul" incheiat cu ei imi spun senini ca mi-au trimis cardul si codul pin prin posta fara sa-l primesc si ca altcineva a scos bani in locul meu deci EU trebuie sa platesc prostia lor.Suma imprumutata a fost de 1800ron ,am dat inapoi 2400ron si mai am conform calculelor lor pe care nu le pot justifica4000 ron.
P.S
au angajati care au facut liceul la FR(fara frecventa :P) si facultatea la I.D.
O seara placuta