avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate vali_cuz

Activitate vali_cuz

Răspuns la discuția divort
locuiesc in bucuresti sec 3 pot sa merg in paralel cu divortul si partajul si un pret estimativ si durata
Discuție divort
Buna ziua,se poate divorta daca sotia nu este in tara ?nu avem copii doar un teren cumparat in timpul casatoriei, un avocat a zis ca este imposibil daca nu o citeaza nu cred ca poate sa ma tina legat impotriva vointei mele nici o instanta din lume va rog ajutati-ma cu un sfat sau cu un avocat pentru divort si partaj
Discuție puz
buna seara ,am o mare nedumerire, am cumparat un teren in postavari in jud calarasi terenul se afla in intravilanul comunei frumusani, cu toate asta cei de la primarie imi cer sa fac un puz terenul este de 750 mp avand deschiderea de 18 m la dj si lungimea de 42 de m terenul sa dezmembrat din suprafata de 1600 de mp cu un drum proprietate de la care am cumparat de o latime de 5 m am vrut sa facem impreuna puz dar surpriza, cei de la consiliul judetean nu accepta un drum de 5 m latime ,vor sa facem alta lotizare pe jumatate pentru a primi si vecinul acceptul la puz care ne scuteste pe amandoi de niste bani ajutati-ma va rog :(