Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna ziua,se poate divorta daca sotia nu este in tara ?nu avem copii doar un teren cumparat in timpul casatoriei, un avocat a zis ca este imposibil daca nu o citeaza nu cred ca poate sa ma tina legat impotriva vointei mele nici o instanta din lume va rog ajutati-ma cu un sfat sau cu un avocat pentru divort si partaj
Da se poate divorta, chiar daca sotia nu este in tara.

Asta nu inseamna ca nu trebuie sa fie citata.

Este adevarat ce v-a spus avocatul: trebuie sa fie citata, chiar daca nu este in tara.

Divortul este o actiune si partajul este o alta actiune.

dvs. decideti ce avocat va alegeti pentru divort; va recomand sa cautati unul din localitatea in care domiciliati.
locuiesc in bucuresti sec 3 pot sa merg in paralel cu divortul si partajul si un pret estimativ si durata