avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1835 soluții astăzi
Forum Activitate selena67

Activitate selena67

Mai mult decat atat, unii din fostii mei colegi au fost citati si chemati in instanta pt intoarcerea executarii silite. Mentionez ca sunt in tara diferite solutii, cauza fiind aceeasi. Nu pot intelege cum unii colegi din tara au primit castig de cauza si la recurs iar altii nu. Drept urmare unii raman cu banii incasati pe aceste drepturi salariale iar altii trebuie sa-i inapoieze. Pt cei care sunt acum citati in proces cu OMV PETROM pt reintoarcerea executarii silite, exista vreo sansa de atac?
Care era raspunsul la intrebarea dnei corneliagugoasa din 9 nov.2009? scuze dar sunt nou inregistrata si inca nu m-am familiarizat. Acesta era mesajul dnei:''Buna ziua,va rog sa-mi spuneti care este instanta imediat urmatoare curtii de apel pt ca eu impreuna cu colegii mei am dori sa continuam litigiul pe care il avem cu PETROM .
Am castigat la tribunal, petrom a facut recurs la curtea de apel unde am pierdut procesul (colegii stiu despre procesul cu cota de gaze si aprovizionare toamna/ iarna),avocata pe care o avem nu ne-a dat nici o solutie pt continuarea procesului.Nu vrem sa pierdem un drept pe care l-am castigat la tribunal si care curtea de apel nu doreste sa-l recunoasca-nu mai spun faptul ca petromul a invocat diverse cauze care au intarziat procesul cel mai mult am asteptat raspunsul de la curtea constitutionala -si dupa ce l-am primit judecatorii curtii de apel au dat castig de cauza petromului.''