avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai0001

Activitate Mihai0001

Buna ziua!
Am la firme persoane care sunt angajate cu 2 , 4 ore pe zi. Stie cineva care este salarul minim pentru angajatii cu fractiune de norma ? Sau ramane aceasi ? Multumesc
350 cu schimbarile de la 01.01.2011 ?
Si daca vreau sa fac compensare retroactiv ca sa imi scad sumele din fisa ? Se poate ?
Răspuns la discuția Formulare E101 ( A1 )
Cunoaste cineva etapele care trebuie sa le fac ? Am contractele de munca vizate , am certificat de atestare fiscala , certificat constatator de la registru comertului , stagiu de cotizare il voi avea in 2 zile , adeverinta de la ITM la fel o voi avea deoarece am vb deja. Cata vechime trebuie sa aiba firma ? Daca stie cineva etapele va rog.
Răspuns la discuția Formulare E101 ( A1 )
se impune un numar de angajati care trebuie sa ramana in tara, un procentaj?
mersi
Cine ma poate ajuta cu aceste formulare E101 ?
Lucrez la o firma si firma vrea sa detaseze in Franta 25 de muncitori. Contractul cu firma din Franta il avem deja.
Cata vechime trebuie sa aiva firma ? Sau cata vechime trebuie sa aiva un muncitor la firma ? Stiu ca pentru fiecare angajat trebuie stagiu de cotizare pe ultimele 12 luni dar trebuie sa aiva lucrat un an de zile ?
Daca din 01.01.2011 nu se mai inregistreaza contracte de munca la ITM cum fac dovada angajatii sunt angajati la firma ?
Este vreun consultant cu care sa pot lua legatura si care sa ma ajute ?
Buna Ziua!
Azi am fost la ITM si mi sa zic ca pe luna inanuarie mai trebuie sa depun decizia de desfacere daca vreau sa mi se inchida o carte de munca! Stiti ceva ?
Multumesc
Buna ziua!
Am cateva intrebari la modificarile acestea.
Deci daca desfac un contract cu data de 01.01.2011 nu mai depun la ITM nimic ? Cum voi proceda ? La fiecare om o sa ii dau desfacerea im mana nevizata de catre ITM ?
Am 20 de contracte cu data de 30.12.2010 cu acelea contracte ce ma fac ? In data de 10.10.2010 am vb cu cineva de la control ITM si a zis ca nu mai am cum sa le inregistrez.