avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarul minim la angajare cu fractiune de norma
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarul minim la angajare cu fractiune de norma

Buna ziua!
Am la firme persoane care sunt angajate cu 2 , 4 ore pe zi. Stie cineva care este salarul minim pentru angajatii cu fractiune de norma ? Sau ramane aceasi ? Multumesc

Alte discuții în legătură

Salariul minim pentru un contrac de munca cu fractiune de norma biutza2003 biutza2003 Stimati domni, As dori sa stiu daca exista (stabilit prin lege) un salariu de baza lunar brut minim pentru cineva angajat cu contract de munca pentru o ... (vezi toată discuția)
Angajat si angajator in acelasi timp RobertR RobertR Buna ziua. Sunt asociat intr-un SRL cu 4 asociati. Intrucat am studii superioare in domeniul economic, doresc sa ma angajez cu contract de munca pe functia ... (vezi toată discuția)
Angajare fractiune de norma florentinabizdiga florentinabizdiga Buna ziua as dori doua informatii: sotul meu vrea sa se angajeze la o firma cu 4 ore/zi (fiind pensionat de boala de GRADUL 3 are acest drept). 1.As dori ... (vezi toată discuția)