avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 239 soluții astăzi
Forum Activitate liviu23

Activitate liviu23

Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
va multumesc mult o sa mai incerc odata
Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
am fost la politia rutiera din pipera si cineva de acolo de la birou mi_a spus ca trebuie sa treca si cei 3 ani de incercare ca sa pot da din nou examen ptr redodandirea permisului.Nu mai inteleg nimic poate puteti sa ma ajutati cu un sfat.Sentinta a fost data in aprilie 2011 si a fost definitiva:1an cu suspendare si 3 ani perioada de incercare .Va multumesc
Discuție este legal?
in urma hotararii comitetului executiv al asociatiei de propietari pentru realizarea acordului de asociere ne cer sa ne prezentam cu urmatoarele acte: -copie al actului de proprietate,ale CI a celor care locuiesc in apartament,cadastru si al incheierii si al extrasului de carte funciara.Este legal sa ceara aceste acte?
va rog sa-mi spuneti care este termenul sa platesc o amenda administrativa.Pe scrisoarea pe care am primit-o nu scrie nici un termen,decat sa platesc la trezorerie si chitanta sa o depun la parchet ca dovada a platii.multumesc
Răspuns la discuția inchisoare cu suspendare
cand va putea da din nou examenul?Dupa ce trece acest an de inchisoare cu suspendare sau dupa ce trec si cei 3 ani de incercare?Oricum va multumesc mult pentru raspunsuri
un prieten a condus baut un autoturism pe drumurile publice .in urma procesului a primit 1an cu suspendare si o perioada de incercare de 3ani.Ce inseamna perioada de incercare si cand va mai putea avea permis?In urma procesului permisul a fost anulat.Va multumesc.
Răspuns la discuția probleme la bloc
da era o parcare cu plata
va rog poate ma ajutati intr-o problema cu administratorul.Acum 2ani,de la un balcon al unui apartament situat la scara 1(blocul are 5 scari) s-a desprins o placa de beton care a cazut pe o masina Logan.Propietarul masinii avand casco si-a reparat masina la firma de asigurari pretul devizului fiind de 150milioane lei vechi.Firma de asigurari a dat asociatia in judecata si a castigat.Precizez ca absolut nimeni din comitetul blocului nu a fost la nici o infatisare la tribunal.Mai vreau sa va spun ca in urma cu 3-4 ani presedintele blocului a venit la fiecare apartament cu niste hartii pe care le-a semnat toata lumea in care era specificat ca fiecare propietar este obligat sa isi consolideze balconul,in caz contrar va fi direct raspunzator de eventualele pagube ce se vor intampla.Acum cand a venit decizia de plata catre firma de asigurari(decizie definitiva si irevocabila)domnul presedinte vrea sa imparta suma la toate apartamentele din bloc.Spuneti-mi si mie daca este corect si daca nu ce se poate face.Va multumesc