avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Activitate gabriel79

Activitate gabriel79

Buna seara , sunt un baiat care am fost agresat in urma cu 2 ani de 3 indivizi , dupa perioada acesta sunt chemat la judecatorie ca parte vatamata am 55 de zile ingrijiri problema este ca eu nu am martori am decat un var si am fost si beat ce parere aveti daca domnul procuror ia trimis in proces am sanse sa le faca ceva , mentionez ca unul mai are precedente ? Va multumesc
Răspuns la discuția calomnie
O sa i-mi trimita scrisoare sau se face proces? Eu nu locuiest in tara am lasat si nr de tel e decat mama unde am eu domiciliu eu am dubla cetatenie ma -gandesc ca iar cheltui bani pe dum pentru un idiot. Multumesc
Discuție calomnie
Am avut o problema cu un individ ,aflanduma in acelasi compartiment cu el eu venind din strainatate , el urcanduse in rom beam wiski mancam si discutam cu cei din jurul meu,la un moment data mai se alatura un individ cu o sticla de cola,a baut si el cu noi el era suparat e zicand ca a pierdut la aparate si zice mai am si eu bani 15 ,20 ron dupa aceea el sa culcat noi merg sa fumam la bar toaleta cand sa trezit zice ca iau disparut 10 mil imi da un prieten la tel dupa pleaca in celalant compartiment,vb la tel se intoarce mil da la tel eu credem ca face la misto,la un moment dat zice ca suna la pol, dand vina pe mine si un baiat care la am cunoscut pe tren,eu venind din itl el din ungaria,mergem la pol ne controleza,bagaj ne dezbraca aveam 15 lei si numai euro celalat am inteles ca numai euro cred ca si ceva forint am dat declaratie nu imi venea sa cred ce se intampla .el tot amenita ca are jmecheri pol vazand aste ne a dat drumul nou inainte oprindul pe el eu plecad cu microbuzul ,acum ma gandesc ca le am zis si politiei sa il dau in judecata ? O sa fie un proces sau se termina la pol ? ei au constatat au facut proces verbal ne au controlat am dat declaratie ,dar nu mi au dat nimic la mana .cum sa fac?
Răspuns la discuția agresiune sau vatamare?
multumesc daca plangerea am facuto si sunt ignorant in materie la politie nu am mentionat ca ma constitui parte parte civila si vreau daune este vreo problema ? sau trebui sa fac alta plangere ? cat m ar costa sa ma reprezentati
buna ziua sunt un baiat agresat de 3 indivizi pe care ii cunosc si le am facut plangere la pol mentionez ca am stat 6 zile la neuro chirurgie dupa care am fost la legist care mi a dat 50 de zile ingrijiri dupa actele de la spital .am aflat ca ei spun ca am fost beat si ma am louat de ei de aceea ma batut ce credetii pot castiga mentionez ca unul din ei e patronul barului si consilier la primarie a sanse