avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Activitate vatafuconstantin

Activitate vatafuconstantin

societatea(SRL platitor TVA) detine un autoturism (ford fiesta 5 persoane) care este utilizat pentru transportul marfii achizitionata de la furnizori,transportul marfii receptionate catre punctele de lucru,deplasarile personalului angajat(contabil,asociat unic,administrator la si dela punctele de lucru si diversele institutii ale statului-ANAF,OFICIUL COMERTULUI ,OJPC,ITM,etc) intrbare:
-se deduc cheltuielile cu combustibilul (in ce cuantum si ce regim se aplica TVA-lui aferent)
in conditiile actuale consider caci veniturile din tichete de masa nu sunt de natura salariala(nefiind generatoare de contributii sociale).
INTREBARE.Nu este mai corecta declararea impozitului pe veniturile din tichete de masa in DECLARATIA 100 la poz.19.(690) Impozit pe veniturile persoanelor fizice din alte surse?#-o
Discuție declaratia 112
cum se declara impozitul pe tichetele de masa #-o
regimul fiscal al tichetelor de masa
am 31 ani de munca si stagiu militar de 1 an si 4 luni efectuat,in 2009 am fost diagnosticat ,operat,tratament citostatic,radioterapie de FIBROSARCOM.In decembrie 2010 acesta a recidivat astfel incat in Ianuarie 2011 am fost reoperat si am inceput tratamentul citostatic.Pot fi pensionat pe caz de boala