avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate raressi

Activitate raressi

Chiar daca sia castigat calitatea procesuala pe baza unei pagini dintro carte maghiara din care reiese ca azilul de batrani patronaj biserica si nu pe alte acte ,carte funciara sau un act prin care sa dovedeasca ca sunt continuatori azilului
Dar normal daca legea voiculescu sar aplica pt nedreptatea facuta chiriasilor ea sar aplica atat revindicatorilor PF si PJ Deoarece noi cand am cumparat de buna credinta de la stat nu siam ca o sa fie pevendicat de pf sau pj. Lege mai spun ca se poate si despagubi fostu propietar sau actiuni la fp.
Dar noi suntem vechi cirisi am cumparat casa cu legea 112 dar cei care revendica nu sunt persona fizica sunt un cult religios.Asta va antrebam daca legea voiculescu se aplica la toti cumparatori pe legea 112 inclusiv cei revendicati de culte.MULTUMESC
Daca casa este cumparata pe baza legi 112 legea voiculescu se aplica daca cei care revendica nu sunt persona fizica apartin unui cult religios care am anteles ca au o lege speciala.multumesc
salut daca stie cineva daca legea 1 sau voiculescu se aplica si caselor rev de culte
Buna daca pote cineva sami spuna daca legea 12000 sau voic se aplica si la casele revendicate de cultele religioase:(