avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Activitate buduadrian99

Activitate buduadrian99

va multumesc pt raspunsuri dar se pare ca la noi nu se respecta legile de nimeni si oricum au tot ei dreptate
am lucrat la o firma 7 luni dupa care fara nici un preaviz nici o anuntare am fost dat afara si mi sa spus ca nu mi sa prelungit contractul de munca e pozibil sa imi fi facut un alt contract de munca fara semnatura mea daca in prealabil am semnat un contract pe termen nedeterminat din care nu am primit nici o copie macar
Răspuns la discuția accident
nu doar procesul verbal de la politie de constatare a pagubelor si de acolo i-am dus masina la un mecanic particular iar propietarul a fost de cord sa i-o faca iar dupa ce mai avea mici retusuri de facut a venit si si-a luat masina ca nu mai vrea sa i-o faca mecanicul respectiv ca vrea sa o faca in service autorizat ca el vrea piesele noi ca nu vrea sa i se indrepte ca as ia zis tatal sau care e defapt propietarul
Discuție accident
Am si eu o problema am condus masina unui prieten cu numere de anglia si am facut accident fara victime si fara pagube materiale prea mari am decis sa ne intelegem pe cale amiabila si am reparat masina fara a mai implica propetarul masini si dupa ce ia-m reparata masina a zis ca sa sfatuit cu alti si ca nu e multumit de masina si ca ma da in judecata ca nu ia-m facut masina bn dar am poze cu masina reparata si am si martori care au vazut masina precizez ca mai trebuiau facute mici retusuri dar nu a mai vrut sa lase masina sa i le faca si acuma pretinde ca vrea totul nou si ca vrea sa ai fac la alt service masina si daca imi pute-ti spunde pe cale legala daca ma da in judecata ce probleme pot aparea
pai nu stiu sigur de itm deva la-m sunat si mi-a zis ca e la el la birou si nu o primesc pana nu ai inapoiez bani de concediu ca alfel nu am alta sansa sa imi vad cartea de munca
Am transmis unui coleg sa ai zica de cartea de munca si ca il dau in judecata si o zis ca la ce relati are il doare in cot si ca nu imi da cartea pana nu ai dau bani inapoi
in urma ca 2 ani am fost dat afara de la lucru deoarece dupa 3 luni in care ni sa dat 5 mil de concediu am lucrat o zi si dupaia am fost trimis iara acasa am fost chemat sa ai lucrez ceva acasa la patron pt o zi si nu mam dus ma dat afara pe motiv ca el imi da cand vrea el de lucru si ce vrea dar eu iam zis ca am nevoie de bani si de lucru nu in 3 luni lucrezi o zi si traiesti cu 5 mil iar dupa atata timp zice ca trebuie sa ai dau bani de concediu inapoi daca vreau cartea de munca
Daca stie cineva ce as putea face va rog sa ma ajutati sa ma sfatuiti ce as putea face