Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident

Am si eu o problema am condus masina unui prieten cu numere de anglia si am facut accident fara victime si fara pagube materiale prea mari am decis sa ne intelegem pe cale amiabila si am reparat masina fara a mai implica propetarul masini si dupa ce ia-m reparata masina a zis ca sa sfatuit cu alti si ca nu e multumit de masina si ca ma da in judecata ca nu ia-m facut masina bn dar am poze cu masina reparata si am si martori care au vazut masina precizez ca mai trebuiau facute mici retusuri dar nu a mai vrut sa lase masina sa i le faca si acuma pretinde ca vrea totul nou si ca vrea sa ai fac la alt service masina si daca imi pute-ti spunde pe cale legala daca ma da in judecata ce probleme pot aparea
Nu sunt convins ca poate castiga in instanta. Dar as vrea sa stiu in ce aconstat intelegerea amiabila cu proprietarul masinii si daca ati intocmit un document scris?
nu doar procesul verbal de la politie de constatare a pagubelor si de acolo i-am dus masina la un mecanic particular iar propietarul a fost de cord sa i-o faca iar dupa ce mai avea mici retusuri de facut a venit si si-a luat masina ca nu mai vrea sa i-o faca mecanicul respectiv ca vrea sa o faca in service autorizat ca el vrea piesele noi ca nu vrea sa i se indrepte ca as ia zis tatal sau care e defapt propietarul