avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1446 soluții astăzi
Forum Activitate scotty

Activitate scotty

se mai poate face ceva in cazul asta ? Daca se poate merge mai departe ?
e data intr un recurs ce priveste Litigii de munca

Solutie: Admite recursul. Modifică sentinţa recurată în sensul că respinge acţiunea ca neîntemeiată. Irevocabilă.
Răspuns la discuția contract de inchiriere
simonaoprica a scris:

Si ANAF-ul trebuie sa va creada pe cuvant ca tatal este unicul proprietar?Daca exista mostenitori care pot da in judecata lucratorul ANAF care va lucreaza dosarul?V-ati gandit si la asta?Care este dovada tatalui ca este unic mostenitor?

Inafara de faptul ca este singurul copil al parintilorcare nu au mai avut frati sau surori si conform legii lui ii revin toate drepturile. Multumesc dumitru_dascalu pentru idee, ulterior inchirierii o sa deschid procedura succesorala si am sa o las asa. :P
Răspuns la discuția contract de inchiriere
intocmai ca vreau sa ocolesc atata bataie de cap precum si cheltuirile legate de succesiune. femeia e moarta de 10 ani de zile , tata nu a avut frati , surori . bunicul de asemeni mort de mai bn de 20 de ani .
buna,

am si eu o problema . vreau sa inchiriez un apartament insa la proprietari este trecuta bunicamea(decedata). Mama lui tata . Cum tata este singurul copil si unic mostenitor vreau sa stiu daca este se impune trecerea apartamentului pe numele lui pentru a fi inregistrat contractul de inchiriere la administratia financiara . Daca nu e cu putinta si actul se valideaza la notar ce act aditional trebuie sa fac pentru a nu exista probleme ulterioare legate de evaziune fiscala. Multumesc