avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Activitate marin-ela

Activitate marin-ela

Răspuns la discuția prescrierea pedepsei
bunà seara. puteti sa imi spuneti va rog ce inseamnà suspendarea prescrierii exec utarii pedepsei?si cine o poate face.am deschis proces pt presc. ex. pedepsei si a fost respinsa cu motivul cà a intrrvenit suspendarea.mentionez ca in tot acest timp nu am sàvàrsit alte infractiuni. la dosar este depus un plic securizat pe care nici avocatul nu il poate deschide.va multumesc anticipat
Răspuns la discuția prescrierea pedepsei
este nevoie de un proces?am nevoie de o hotaràre judecatoreasca sau pot intra in tarà fàrà probleme?va multumesc pt ràspuns
Răspuns la discuția prescrierea pedepsei
buna seara.pt savàrsirea infr de furt calificat prev. de art.208,209 lit.a,g,ic.p. cu aplic.art. 37 lit.bc.p.,art.74lit.csi art.76lit.c c.p.,de la 8 luni inchisoare la un an inchisoare. pt sàv. infr. de dare de mita prev.art.255 alin.1 c.p. cu aplic.art.37lit.b c.p.,art.74 lit.csi art.76lit .c c. p.de la 4luni la 10 luni inchisoare.in baza art.33 lit.asi art.34lit.b c.p.contopeste pedepsele aplicate in pedeapsa de un an inchisoare.definitiva e oct 2004.
buna seara.imi puteti spune va rog cand se poate incepe un proces pt prescrierea executarii pedepsei?va multumesc anticipat
bunà seara.as vrea sa stiu pentru o pedeapsa de un an pentru furt calificat si dare de mita cand intervine prescriera pedepsei.mentionez ca nu a fost executata si a fost comisa in anul 2001.va multumesc anticipat