avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1997 soluții astăzi
Forum Activitate radu68

Activitate radu68

buna ziua,care ar fi pasii de urmat ptr reinceperea activitatii in campul muncii dupa terminarea concediului de boala,multumesc
Buna ziua,
am si eu o dilema,in perioada in care in care un angajat are contractul de munca suspendat si concediul medical(ptr boala) este platit de catre casa de asigurari i se poate lua din bani angajatului?
Momentan asta s-a intamplat dar nu am primit nici o instiintare de nicaieri,procentul a ramas acelasi ca boala.
multumesc,

Răspuns la discuția reducere program lucru
multumesc frumos,dar e foarte greu deoarece nemaiavand capacitate la maxim esti cotat ca un om cu handicap se pare si greu de acceptat
buna ziua,
exista posibilitatea ca angajatorul sa accepte reducerea programului de lucru de la 8 h la 4?
mentionez ca exista avizul medicului expert ptr aceasta problema de sanatate,ce facilitati ar avea un asemenea angajat?
multumesc!
ptr asigurarea obligatorie a locuintei este un termen limita stabilit?
multumesc anticipat
Răspuns la discuția program vizita
multumesc frumos
Răspuns la discuția pensie alimentara
buna ziua,cred ca cea mai importanta obligatie este cea morala!
si va spun din experienta mea,sanatate si putere sa va cresteti copii asa de la distanta.....
Discuție program vizita
buna ziua,
in urma unui divort cu minor s-a stabilit si programul de vizita;dar tatal nu l respecta pe motiv ca nu are unde sa duca copilul peste noapte si tot weekendul,inca nu am prins perioada vacantelor.
Ce este de facut? Momentan nu s-a facut partajul el plecand de bunavoie din locuinta are aceasta vreo importanta,multumesc!
Răspuns la discuția martor proces divort
multumesc!
Discuție martor divort
buna ziua,
va rog sa-mi spuneti intr-un divort cu un minor se poate pune ca partor unul din parintii partilor implicate?
multumesc