Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... martor divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

martor divort

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti intr-un divort cu un minor se poate pune ca partor unul din parintii partilor implicate?
multumesc
Da, totul este sa nu se impotriveasca partea adversa.Am avut un dosar de acest gen si nu fost probleme.
De ce sa fie probleme ?
In procesele de divort, cat si in cele de stare civila, rudele pana la gradul al treilea , inclusiv ,pot da o declaratie de martor.

Persoanele exceptate sunt descendentii.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Da, legea permite -art.190.c.proc.civ.