avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1489 soluții astăzi
Forum Activitate memihaela7

Activitate memihaela7


Nu ma poate ajuta nimeni........................
Angajatul X angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata in 2006
In 2009 i s-a facut un act aditional ce modifica functia si durata contractului in determinata
In revisal se introduce contractul de munca cel din 2006 pe perioada nedeterminata cum fac eu modificare contractului in determinata
In programul vechi revisal mergea modificarea la durata contractului, dar in cel nou nu am reusit sa ii dau de cap (mentionez ca nu ii pot da preluare date din program vechi pt am am muti angajati care au fost preluati de o alta sociteate si din 100 mie imi mai ram vre 25, deci nu pot sa ii dau preluare date pt ca asta insemna sa imi ia pe toti 100 si nu pot sterge din ei sa raman doar cu cei 25 ai mei)
Daca scriu contractul de munca din 2006 si ii dau perioada determinata si ii scriu ca inceteaza in 2012 cum scrie in actul aditional imi da eroare imi spune ca un contract pe per det nu poate depasi 3 ani ceea ce este normal
dar eu cum fac modificare in revisal

Am si eu o intrebare cine ma poate ajuta
Angajatul X angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata in 2006
In 2009 i s-a facut un act aditional ce modifica functia si durata contractului in determinata
In revisal se introduce contractul de munca cel din 2006 pe perioada nedeterminata cum fac eu modificare contractului in determinata
In programul vechi revisal mergea modificarea la durata contractului, dar in cel nou nu am reusit sa ii dau de cap
Daca scriu contractul de munca din 2006 si ii dau perioada determinata si ii scriu ca inceteaza in 2012 cum scrie in actul aditional imi da eroare imi spune ca un contract pe per det nu poate depasi 3 ani ceea ce este normal
dar eu cum fac modificare in revisal
Ati facut dispozitii de reancadrare primarului si viceprimarului? Avand in vedere ca viceprimarul este ales de consiliul local , iar primarul ce face se numeste singur isi semneaza singur dispozitia?
Răspuns la discuția L 284/2010 L 285/2010
ma poate ajuta cineva am in stat un consilier al primarului, cum il reancadrez dupa 284 eu nu am gasit in lege?
Stie careva?:((