avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... L 284/2010 L 285/2010
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

L 284/2010 L 285/2010

Vreau sa va mai intreb daca trebuie sa se faca doua decizi una pentru reincadrare si una pentru majorare sau se face doar una care le cuprinde pe ambele.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 13:37, 9 Februarie 2011
Puteti face o singura decizie, mentionand temeiul legal al fiecarei probleme.
Cu ce data se vor face deciziile de incadrare daca normele au aparut pe 19.01.2011
Reancadrarea se va face cu 01.01.2011 iar deciziile se vor face la data la care ati reusit sa faceti calculele salariilor,claselor si gradatiilor .
ma poate ajuta cineva am in stat un consilier al primarului, cum il reancadrez dupa 284 eu nu am gasit in lege?
Stie careva?:((
Legea 284, Anexe, capitolul II lit. b , subsolul cu "note"
2. Salariile de baza stabilite pentru functiile prevazute la administratia publica locala se utilizeaza si pentru salarizarea functiilor de la cabinetul primarului comunei, orasului si municipiului, utilizandu-se salariul de baza al gradului/treptei IA al/a functiei corespunzatoare nivelului studiilor.
Ultima modificare: Miercuri, 9 Februarie 2011
Kyandra, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilierul personal al primarului dyadya80 dyadya80 Buna ziua, cum se alege consilierul personal al primarului si cum se face salarizarea acestuia? va multumesc, (vezi toată discuția)
Salarizarea consilierului primarului cristidinu cristidinu Unde ragasim in 284/2010 functia de consilier al primarului si la ce clasa il incadram? (vezi toată discuția)
Consilier al primarului daniel26 daniel26 Sunt consilier personal al primarului si as vrea sa stiu unde se incadreaza aceasta functie in grila de salarizare din legea 330/2009.Precizez ca am peste 26 ... (vezi toată discuția)