Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... L 284/2010 L 285/2010
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

L 284/2010 L 285/2010

Vreau sa va mai intreb daca trebuie sa se faca doua decizi una pentru reincadrare si una pentru majorare sau se face doar una care le cuprinde pe ambele.Multumesc.
Puteti face o singura decizie, mentionand temeiul legal al fiecarei probleme.
Cu ce data se vor face deciziile de incadrare daca normele au aparut pe 19.01.2011
Reancadrarea se va face cu 01.01.2011 iar deciziile se vor face la data la care ati reusit sa faceti calculele salariilor,claselor si gradatiilor .
ma poate ajuta cineva am in stat un consilier al primarului, cum il reancadrez dupa 284 eu nu am gasit in lege?
Stie careva?:((
Legea 284, Anexe, capitolul II lit. b , subsolul cu "note"
2. Salariile de baza stabilite pentru functiile prevazute la administratia publica locala se utilizeaza si pentru salarizarea functiilor de la cabinetul primarului comunei, orasului si municipiului, utilizandu-se salariul de baza al gradului/treptei IA al/a functiei corespunzatoare nivelului studiilor.
Kyandra, moderator