avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Activitate simona milena

Activitate simona milena

in cazul in care o firma devine platitoatr de tva incepand cu data de 01.06.2010 , poate fii dedus tva la o factura de achizitii a unui camion din data de 03.05.2010?
Discuție deducere tva
daca o firma devine platitoare de tva la cerere incepand cu 01.06.2010 i se poate deduce tva-ul la o factura din data de 03.05.2010?
buna ! va rog daca puteti sa ma sfatuiti intr-o problema cu care ne confruntam de mult timp si anume :bunicul meu a fost veteran de razboi ;ca urmare a fost improprietarit cu 1000 mp teren intravialn in loc Buftea , mosia BARBU STIRBEI ,PISC CFR , conf LISTEI DE IMPROPRIETARIRE DEFINITIVA ce ne-a fost remisa de Arhivele Nationale.
Bunicul meu a decedat ,unicul mostenitor fiind mama mea(ARE CERTIFICAT DE MOSTENITOR).De mult timp incercam sa obtinem Titlul de proprietate pe terenul respectiv si nu reusim .Prefectura Buftea spune ca nu dovedim continuitatea,neputand sa ne dea titlul de proprietate. Ca atare ,am actionat in instanta aceasta institutie .
.Am platit si avocat din Bucuresti care a amanat procesul si ne-a spus sa cautam noi topometrist si martori care sa identifice terenul respectiv . Noi suntem din Lugoj si deja dupa cel putin 10 drumuri la
Buftea nu am reusit acest lucru.Va rog din suflet daca ma puteti ajuta cu o solutie !adresa mea de email simonamilenacle@yahoo.com