Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva inregistrare factura
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva inregistrare factura

in cazul in care o firma devine platitoatr de tva incepand cu data de 01.06.2010 , poate fii dedus tva la o factura de achizitii a unui camion din data de 03.05.2010?
nu poate fi dedus tva dintr-o factura anterioara datei de 01.06.2010.