avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Activitate adrianmurad26

Activitate adrianmurad26

buna andreea ce contine articolul 164 din codul muncii cam in aceeasi situatie sunt si eu numai ka la mine e mai complicat:((.stima si respect augustin
Buna ziua am lucrat pana de curand la o cafenea .Se intarzia prea des cu plata salariului ..patronul are datorii la unele corporatii de anul trecut din 2010 februarie. Reamintesc ca nu mi-am luat salariul pe luna ianuarie si nici zilele de concediu nu mi-au fost platite si nici contractul de munca refuza sa mi-l dea. Le-am facut eu personal o demisie in care am specificat datoria de bani si acestia au refuzato din start. Au specificat ca aceasta o fac cum zic ei adica fara sa specific de sumele de bani care imi erau datorate.Mai nou managerul de acolo ma ia peste pisior ca "ce ai lucrat tu aici??" dar ei au omis un lucru ca atunci prin noiembrie dansii miau elerat o adeverinta medicala cu parafa =D> si numele meu profesie si precum ca sunt angajat.O colega ma sunat si mi-a specificat ca si ea de vreo 3 saptamani ii preseaza cu cartea de munca si nimika. Au datorii la furnizorii dar nu le achita dar bani fac . AS DORI SA STIU CUM AS PUTEA SA IMI RECUPEREZ BANIIII#-o O ZI PLACUTA IN CONTINUARE