avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Activitate 19690928

Activitate 19690928

Discuție procura
Am un proces de uzucapiune de 4 ani, problema este ca in acest timp am de a face cu tot felul de indivizi, care pretind ca au procura de la adversarii mei (pretinsii mostenitori) pe care ii reprezinta si au drept de semnatura si decizie in actualul proces care nici nu sa terminat, sub motivatia ca le-au dat o suma de bani in cazul daca ei castiga devin propietari. Mie mi se pare ca seamana a mafie imobiliara si as dori sa-mi spuneti daca pot sesiza organele de control si daca e legal cum a procedat, fiind vb de mai multe pers. diferite la intervale de timp destul de mari.Mentionez ca am citit procurile lor si sant semnate de un notar.(din pacate acelasi).;)
am un proces civil de 4 ani , pentru uzucapiune este vb de pamantul si casa in care au stat parintii mei actualmente decedati de de putin timp .in prima instanta am castigat dar mi- a facut recurs.Problema e ca martorii care i-am avut (vecinii) care sant oamenii de buna credinta ,le-au fost facute plangeri penale pt marturie mincinoasa, dupa multe audieri la politie am ajuns la proces penal dupa care in prima faza l-au castigat,acum sa facut recurs in potriva lor,vreau sa stiu daca pot sa ceara daune morale, pentru tot calvarul prin care au trecut, si ce sanse au sa le si primeasca.(procurorul a respins plangerea penala impotriva lor).
Multumesc.