avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate iordan teodor

Activitate iordan teodor

Buna ziua,
Pentru a obtine reabilitarea este necesara hotararea judecatoreasca , dovada platii prejudiciului, a cheltuielilor de judecata si a despagubirilor civile. Prejudiciul si cheltuielile au fost achitate, dar nu am achitat si despagubirile civile stabilite de instanta. In momentul actual firma catre care trebuie sa achit despagubirile civile este radiata din anul 2007. Nu pot achita despagubirile catre firma prejudiciata intrucat aceasta este radiata.Cui trebuie sa-i achit aceste despagubiri ca sa am dovada ce-mi este necesa la instanta pentru reabilitare Ce solutii am pentru a prezenta in fata instantei dovada achitarii despagubirilor civile?
Este legal ca ANAF-ul sa recupereze datoriile acumulate de catre PFA de la o persoana fizica, fara ca PFA-ul sa fie trimis in judecata?
Pentru ANAF, PFA-ul si PF-ul este unul si acelasi lucru?
Discuție Datorii PFA
am un pfa.si am o datorie de 6000 ron din care 3000 sant penalizari care cresc de la o zi la alta .
sant de acord sa le achit esalonat dar cu penalizarile pe care le percep cei da la anaf nu voi reusi niciodata sa scap
Stie cineva o solutie ?
care este procedura prin care anaf poate trece la ex.silita a unei persoanae fizice, avand datorii pe P.F.A. sau in aceste cazuri nu se face diferenta intre P.F.si P.F.A.