Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Datorii PFA - ANAF recupereaza de la persoana fizica ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Datorii PFA - ANAF recupereaza de la persoana fizica datoriile acumulate de PFA?

Este legal ca ANAF-ul sa recupereze datoriile acumulate de catre PFA de la o persoana fizica, fara ca PFA-ul sa fie trimis in judecata?
Pentru ANAF, PFA-ul si PF-ul este unul si acelasi lucru?
Persoana fizica si PFA au acelasi patrimoniu, astfel datoriiile persoanei fizice sunt si datoriile PFA si invers. De asemenea si bunurile. Nu pot fi executate silit bunurile ce fac parte din patrimoniul de afectatiune al PFA, strict necesare desfasurarii activitatii acestei societati