avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate Nikia

Activitate Nikia

Am Centrala de apartament, locuiesc la etaj 3, nu avem calorifere pe casa scarii, nu am tevi de la sistemul de incalzire in apartament si totusi platesc 22 lei/luna pentru caldura.
Consider ca este cel mai nenorocit mod de a ne jecmani. Nu ne ajunge ca avem si noi o contributie la creerea fondului de subventie a gigacaloriei?
Spuneti va rog ce putem face sa nu mai platim ceea ce nu folosim.
Răspuns la discuția Recalcularea pensiilor militare
cuantumul pensiei va fi stabilit cand veti primi noua decizie de pensionare.
cele doua modalitati de jecmanire a celor cu CT sunt:
1. Faptul ca trebuie sa contribuim la creerea fondului de subventionare a gigacaloriei.
2. Contributia la plata unor sume de bani (destul de importante) pe care le stabileste o intreprindere cu care eu nu am nici-un fel de relatie contractuala.
Trebuie sa platesc 23 lei (la 2 camere) in conditiile in care prin apartamentul meu nu trece nici-o teava, in partile comune nu sunt calorifere, iar cu pierderile lor de la subsol nu stiu ce legatura am eu, daca stau la etaj 3 (poate ar trebui sa platim si pierderile de pe strada, deoarece in drum spre casa intalnim si asemenea tevi).
Poate cineva sa spuna ce trebuie facut sa nu mai platim noi cei care nu avem nici-o relatie cu incalzirea comuna toate pierderile si slabul randament al acestui sistem?